Lifestyle,  Motywacja,  Porady

Wykrzystaj swój potencjał!

Dzisiaj chciałabym opowiedzieć wam o tym, jak pracuję nam sobą i swoim charakterem i jak staram się wykorzystywać swój potencjał w 100%.

Co prawda mam dopiero 23 lata, ale niezależnie od tego, w jakim wieku jesteśmy, uważam, że powinniśmy stale nad sobą pracować, rozwijać się i poznawać siebie i swój charakter. Nie zawsze jednak mamy siłę, energię i chęci, aby wciąż biec do przodu, często wybieramy prostsze rozwiązania i jest to zupełnie normalne. Jednak dzisiaj opowiem wam, co robię, aby wciąż brnąć do przodu i nie dawać się lenistwu, kompleksom, niepewnościom i wszelkim pochłaniaczom czasu i energii”.

1. Unikaj uzależnień!

Nieważne, czy jest to alkohol, papierosy, kawa czy herbata… Żadne uzależnienie nie jest dobre ani dla naszego zdrowia psychicznego, ani dla fizycznego. Dlatego, jeśli od jakiegoś czasu zauważyłaś/eś, że nadużywasz jakiegoś produktu, nie możesz się oderwać od jakiejś czynności bądź osoby ZRÓB SOBIE PRZERWĘ. Oczywiście nie w każdym przypadku chwilowe nadużywanie czegoś będzie uzależnieniem, jednak takie przerwy, nabranie dystansu na pewno wyjdzie nam na korzyść, a nic na tym nie stracimy. Jeśli pijesz zbyt dużo kawy, przerzuć się na kilka dni na herbatę… Jeśli zauważyłaś/eś, że od jakiegoś czasu wszystkie swoje decyzje opierasz na opinii swojej przyjaciółki/chłopaka… ODETCHNIJ od niej/niego i spróbuj pomyśleć o sobie i o tym, czego Ty chcesz. Wszystkie uzależnienia stopniowo, powoli starają się zawładnąć nami, a to my i tylko my powinniśmy być Panami swojego życia i ciała.

2. Stawaj sobie nowe cele/wyzwania!

Czy to w sporcie, pracy czy w nauce… jeśli już osiągnąłeś/osiągnęłaś to, co chciałaś – nie osiadaj na laurach, tylko wyznacz sobie nowe cele i zacznij do nich dążyć. Pamiętaj, że najpiękniejsza jest droga, którą pokonujemy, aby dotrzeć do celu, a nie samo jego osiągnięcie. Zawsze sięgaj po więcej i chciej więcej.

3. Wychodź ze swojej strefy komfortu!

Każdy z nas ma inny charakter i dla każdego z nas normalność jest czymś innym. Jeśli latanie samolotem, wyjście z inicjatywą i poznanie nowych osób, zapisanie się na kurs językowy, pójście samemu/ej do kina jest wyzwaniem i nie czułabyś/czułbyś się z tym komfortowo już na samą myśl o tym, to mam dla Ciebie świetną radę-ZRÓB TO. To my sami w naszej głowie wyznaczamy sobie granice i limity. Nikt poza nami nie jest w stanie nas powstrzymać i naprawdę warto pracować nad swoim charakterem i nawet jeśli nie widzisz w tym żadnego sensu, to uwierz mi, że takie testowanie/udoskonalanie siebie poprzez robienie czegoś, co wymaga „wewnętrznego przełamania się da Ci ogromną satysfakcję i z czasem umocni twój charakter.

4. Poznawaj nowych ludzi i odwiedzaj nowe miejsca!

Dla niektórych z nas może być to problemem (praca, środki finansowe, nieśmiałość…) jednak powinniśmy zrobić co w naszej mocy, aby zrealizować ten punkt. Poznawanie nowych osób i miejsc otwiera nasz umysł, uczy nas akceptacji, rozwija naszą kreatywność, pozwala nam zrozumieć wiele spraw i spojrzeć świeżym okiem na wiele problemów. Nie chodzi tutaj o jednorazowy wyjazd na wakacje z grupą nieznajomych. Ważne jest, aby kontynuować taki styl życia i wciąż obracać się w nowych miejscach i wśród nowych ludzi. Oczywiście ważne jest, abyśmy mieli też stałych, bliskich przyjaciół. Jednak pamiętajmy, żeby nie zamykać się na resztę świata, bo ma ona bardzo dużo do zaoferowania.

5. Nabywaj nowe zdolności!

Czy to nauka języka obcego, sztuka aplikacji lakierów hybrydowych czy przyrządzanie Spaghetti-zawsze jest coś, czego możemy się nauczyć. Im więcej rzeczy potrafimy zrobić i im więcej mamy zainteresowań tym jesteśmy bardziej interesujący, możemy wypowiedzieć się na więcej tematów i gdziekolwiek będziemy, w jakimkolwiek towarzystwie-zawsze będziemy w stanie się odnaleźć. Nie muszę chyba wspominać, że im więcej potrafimy, na im większą ilość tematów jesteśmy się w stanie wypowiedzieć, tym bardziej się rozwijamy i kształtujemy nasz charakter, naszą osobowość, a o to przecież chodzi w życiu-aby wykorzystać swój potencjał w 100% i być szczęśliwym. Kto wie, może przy okazji odkryjemy jakieś ciekawe hobby, talent, o którym nie mieliśmy pojęcia i nigdy nie wpadlibyśmy na to, że możemy być akurat w TYM dobrzy. Dlatego polecam wam, abyście próbowali wszystkiego i niczego się nie bali.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.