Jak rozjaśnić włosy w domu we właściwy sposób?

rozjaśnianie włosów w domu

Rozjaśnianie włosów to delikatny zabieg, który przeprowadza się tylko na naturalnych niefarbowanych wcześniej włosach. Specjalny barwnik rozjaśnia naturalny pigment, melaninę, dzięki czemu stają się o kilka tonów jaśniejsze. Czy wiesz, jak rozjaśnić włosy w domu? Odbywa się to za pomocą barwnika na bazie kremu lub pianki, które mogą zawierać jednocześnie składniki pielęgnujące i pigmenty barwiące.Taki zabieg wykonywany jest także na podstawie naturalnych składników, czyli tzw. domowe sposoby.

Jak rozjaśnić włosy w domu we właściwy sposób?

Rozjaśnianie włosów to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów w salonach fryzjerskich. Ale można wykonać to w domu, ważne by wiedzieć co należy zrobić, aby uzyskać efekt jak z salonu. Aby bezpiecznie rozjaśnić włosy, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników.

Skuteczne rozjaśnianie włosów w domu jest uzależnione od następujących czynników:

 • Czas utrzymywania kompozycji barwiącej na włosach. Im dłużej farba utrzymuje się na włosach, tym silniejszy efekt. Ważne! Nie należy lekceważyć zasady rozjaśnienia i nie wolno trzymać preparatu na włosach przez dłuższy okres niż zaleca producent.
 • Oryginalny kolor włosów. Przemiana z brunetki w blondynkę może się nie udać od razu. Lepiej rozjaśniać włosy stopniowo, nie więcej niż 3-4 tony na raz.
 • Ilość nałożonej farby. Po pierwsze, niewystarczająca ilość farby może prowadzić do nierównomiernego rozjaśnienia, a po drugie, otwarte produkty nie mogą być przechowywane przez długi czas: są przeznaczone do natychmiastowego użycia.
 • Jakość włosów. Jeśli Twoje włosy są zmęczone niekończącymi się eksperymentami, odłóż rozjaśnianie i wybierz ich skuteczną odbudowę.
 • Struktury włosów. Kręcone włosy mają bardziej porowatą strukturę niż włosy proste, więc będą bardziej cierpieć z powodu rozjaśniania.

Przygotowanie włosów i skóry głowy

Przed przystąpieniem do rozjaśniania konieczne jest odpowiednie przygotowanie włosów i skóry głowy. Jeśli masz łupież, wzmożone przetłuszczanie, podrażnienia lub swędzenie, najlepiej najpierw skontaktować się z dermatologiem lub trychologiem. Pomoże wyleczyć skórę głowy i w końcu możesz zacząć rozjaśniać. Rozjaśniania nie przeprowadza się na czystych włosach, dlatego lepiej nie myć włosów przez 1-2 dni przed nałożeniem farby. Pomoże to zmniejszyć agresywne działanie środka. Przed użyciem farby wykonaj test alergiczny. Być może masz alergię lub indywidualną nietolerancję na jakieś składniki.

Jak rozjaśnić włosy w domu za pomocą profesjonalnych środków?

Można przeprowadzić rozjaśnianie włosów w domu wykorzystując do tego celu nowoczesne kosmetyki.

O czym trzeba pamiętać rozjaśniając włosy w domu:

 • Rozjaśnianiu należy poddawać tylko włosy suche po upływie kilku dni od ostatniego mycia.
 • Przed rozpoczęciem zabiegu trzeba dokładnie rozczesać włosy i podzielić na dolne i górne pasma, następnie na boki uzyskując kilka sekcji włosów.
 • Aby uzyskać rozjaśniacz należy wymieszać odpowiedni proszek z utleniaczem, zgodnie z załączoną instrukcją. Korzystając z pędzelka  nakłada się niewielką ilość przygotowanej farby na konkretne pasma.
 • Przy całkowitym rozjaśnianiu włosów nie można zapominać o tym, aby preparat rozjaśniający nie dotykał skóry głowy. Procedurę rozpoczyna się od odrostów, a następnie nakłada się na całą długość pasm.
 • Należy rozjaśniać niezbyt duże partie włosów, pierwszy krok to nakładanie środa od dołu, następnie przez środek, aż po czubek głowy.
 • W przypadku rozjaśniania tylko pasemek, wybrane partie włosów trzeba zawijać w folię aluminiową.

W połowie czasu rozjaśniania należy skontrolować, czy procedura przebiega właściwie, jeśli jesteś zadowolona z rezultatu, umyj włosy szamponem po czym nałóż odżywkę. W przypadku zbyt żółtych pasm zastosuj fioletową płukankę.

Jak rozjaśnić włosy w domu naturalnymi metodami?

Nadtlenek wodoru to produkt apteczny o wielu właściwościach. Ale używanie nadtlenku jest ryzykowne: włosy staną się zbyt suche, twarde lub łamliwe. Bardzo często po zabiegu pojawia się zażółcenie, więc będzie potrzebny dobry neutralizator. Na włosy krótkie potrzeba nie więcej niż 30 ml, na średniej długości 50 ml, a na włosy długie od 50 ml produktu. Zmieszaj wodę i nadtlenek w stosunku 1:1 i wlej wodę do butelki ze spryskiwaczem. Podziel włosy na pasma i ostrożnie nanieś.

Cytryna jest dobrze znanym rozjaśniaczem ze względu na zawarty w jej składzie kwas. Nie oczekuj platynowego odcienia, z pomocą cytryny możesz rozjaśnić włosy tylko o jeden lub dwa tony, ale jest to bardzo bezpieczne, a nawet trochę wskazane! Witaminy A, grupy B, cynk i fosfor pomagając w pielęgnacji skóry głowy, usuwając z niej łupież, a także odżywiając włosy, wygładzając je. Dodatkową zaletą cytryny jest to, że nie jest przeciwwskazana dla kobiet w ciąży. Ale trzeba mieć świadomość, że nie nadaje się dla brunetek.