Profesjonalne kosmetyki na trądzik – jak wybrać najlepsze?

Zabiegi w gabinetach kosmetycznych są jedną z głównych metod leczenia trądziku młodzieńczego oraz trądziku wieku dorosłego.

Aby terapie były skuteczne potrzebne są wysokiej jakości, profesjonalne preparaty do cer trądzikowych. Jakiej marce warto zaufać? Skąd wiedzieć, że preparat spełni oczekiwania i sprawdzi się w przypadku różnorodnych terapii? Podpowiadamy.

Cechy dobrych kosmetyków profesjonalnych na trądzik

Skuteczność i bezpieczeństwo kosmetyków są najważniejsze. Przy wyborze warto również zwrócić uwagę na aspekty pragmatyczne, dotyczące np. liczby zastosowań poszczególnych preparatów. Najlepiej wybierać marki, które:

  • Powstały i działają w Polsce, ponieważ najlepiej rozumieją realia polskich gabinetów i problemy, z jakimi najczęściej spotykają się specjaliści.
  • Mają udokumentowane efekty terapii – możemy ich szukać np. w mediach społecznościowych firm.
  • Stawiają na merytorykę i mają atrakcyjną ofertę szkoleniową – to dowód, że marka nie zostawia specjalisty samego i zależy jej na efektywnej współpracy.F
  • Mają niewiele kosmetyków, ale o uzupełniającym się działaniu. Gdy kosmetyki mogą być używane przy różnych terapiach, są źródłem dodatkowych oszczędności dla gabinetu.

Jakie preparaty na trądzik wybrać?

Klienci gabinetów kosmetycznych przychodzą z różnymi formami trądziku. U jednych zmiany mają charakter zapalny, u innych kluczowy problem dotyczy zaskórników i rozszerzonych porów. W wielu przypadkach warstwa hydrolipidowa skóry jest poważnie naruszona (np. na skutek stosowania wysuszających kosmetyków drogeryjnych) i przed rozpoczęciem leczenia trądziku, należy ją przede wszystkim odbudować. W ofercie polskiej marki Nanili Professional znajdują się profesjonalne kosmetyki na trądzik, odpowiadające na różne potrzeby skóry. Ich cechą szczególną jest komplementarność, dlatego mimo niewielkiej liczby preparatów, można je stosować zarówno przy leczeniu trądziku zapalnego, jak i trądziku różowatego czy podczas kuracji skór naczyniowych. Składy zostały opracowane we współpracy z kosmetologami i dermatologami. Po szkoleniu specjaliści mogą samodzielnie komponować terapie, polegając na zdobytej wiedzy i własnym doświadczeniu oraz indywidualnych potrzebach skóry klientów.