Parkowanie w centrum nie musi być uciążliwe! Jak sobie pomóc?

W ścisłych centrach dużych polskich miast samochodów prywatnych jest coraz mniej. Wielu mieszkańców przesiada się na komunikację miejską, jednak podróż autem do centrum bywa w niektórych przypadkach nieunikniona. Właśnie znalazłeś doskonałe miejsce, ale nie widzisz w pobliżu parkomatu? Tradycyjna forma płatności za postój zdecydowanie nie sprzyja pośpiechowi. Co możesz zrobić, żeby ułatwić sobie parkowanie w zatłoczonym centrum?

Nie przepłacaj!

Jeśli poza samym parkomatem kłopotliwy jest dla Ciebie system płatności za postój i konieczność zapłaty z góry, z pewnością przypadnie Ci do gustu specjalna aplikacja. Opłaty parkingowe wnoszone zdalnie to duża oszczędność czasu, ale także środków. Korzystając z aplikacji, możesz z dużą dokładnością kontrolować czas i opłatę postoju w centrum.

– Aplikacja mobilna do parkowania sprawia, że kierowca może precyzyjnie wskazywać okres rezerwacji miejsca parkingowego dzięki przyciskom „Start”  i „Stop”. W ten sposób sam decyduje o tym, kiedy dokładnie zaczyna postój i kiedy go kończy. Opłaty naliczane są co do minuty, a nawet sekundy – tłumaczy Dyrektor Biura Obsługi Klienta w AnyPark.

Zaoszczędzisz nerwy i cenny czas

Jeśli zdecydujesz się na jedną z aplikacji parkingowych, możesz z niej korzystać, zapominając o poszukiwaniach najbliższego stacjonarnego parkomatu.To kłopotliwe szczególnie wtedy, gdy dana SPP to rozległy obszar. Parkomaty często ulegają także awariom, które mogą okazać się stresujące, gdy wyjątkowo Ci się spieszy. Jedyny kłopot, jaki możesz napotkać to ewentualny brak połączenia aplikacji z siecią.

Aplikacja do płatności za parking i nie tylko!

Dziś wyjątkowo mocno docenia się narzędzia i programy, które ułatwiają codzienność. Osoby zmotoryzowane korzystające z aplikacji do parkowania właśnie za to je doceniają. Niektóre nowoczesne programy pozwalają nie tylko na opłatę za postój. Dzięki nim możesz np.:

  • zapłacić za bilety komunikacji miejskiej,
  • zapłacić za bilet autostradowy,
  • zapłacić za myjnię,
  • znaleźć najbliższe wolne miejsce parkingowe,
  • zlokalizować swój zaparkowany samochód.

Jeśli czeka Cię podróż do centrum własnym autem, od razu zainstaluj w telefonie jedną z dostępnych aplikacji do parkowania. Dzięki niej znacznie szybciej znajdziesz wolne miejsce, opłacisz postój, a jeśli zapomnisz, gdzie zostawiłeś auto – znajdziesz je dzięki lokalizatorowi. Pamiętaj, aby wcześniej sprawdzić, czy dane miasto i strefa są obsługiwane przez konkretnego operatora.