Film

Nowości Kinowe Styczeń 2019

Dzisiejsze nowości będą wyjątkowo krótkie, dlatego że ostatni miesiąc był dla mnie czasem rodzinnym. Miałam przerwę w pracy i blogowaniu.  Nie oglądałam też zbyt wielu filmów i seriali. Jak już wam wspominałam, poza Świętami w Polsce, 6.01 mieliśmy Wigilię w Macedonii. Ten czas minął nam wspaniale i bardzo wypoczęliśmy. Pora jednak wrócić do codzienności 😀

Skorpion (2016-)

Scorpion

Serial opowiada o codziennych zmaganiach grupy geniuszy w walce z zagrożeniami współczesnego świata. Nietypowi i trochę oderwani od rzeczywistości przyjaciele, tworzą grupę o nazwie-Skorpion.

Jeśli lubicie oglądać filmy, gdzie bohaterami są ludzie o nieprzeciętnej inteligencji i sprawia wam przyjemność obserwowanie jak rozwiązują skomplikowane problemy naszej cywilizacji, to ten serial na pewno przypadnie wam do gustu. Poza tym, że każdy odcinek zawiera ogromną dawkę intrygujących ciekawostek, serial opowiada o tym jak ciężko jest takim osobom przystosować się do reszty społeczeństwa. Dodajcie do tego dużą dawkę humoru, świetny scenariusz i reżyseria-mamy HIT. Szczerze wam polecam!

 


Kochane kłopoty (2000-2007)

Gilmore girls

Serial opowiada losy Lorelai i Rory Gilmore, mamy i córki, które łączy wyjątkowa przyjaźń. Lorelai zaszła w ciążę w wieku 16 lat i z powodu złych relacji z bogatymi rodzicami oraz skomplikowanej sytuacji z biologicznym ojcem Rory,  zdecydowała się opuścić dom rodzinny i wychować córkę sama. Akcja serialu rozgrywa się głównie w Stars Hollow, gdzie mieszkają nasze bohaterki.

To typowy serial familijny, gdzie wciągacie się w historię bohaterów, z każdym odcinkiem bardziej się do nich przywiązujecie i żałujecie, że nie możecie mieszkać razem z nimi w  Stars Hollow. Słynne miasto to przeurocze miejsce, pełne niezwykle ciepłych i przyjaznych ludzi. Serial każdemu z nich poświęca dużo uwagi, co dodaje mu atrakcyjności. Krótko mówiąc-to nie tylko historia o matce i córce, ale też o kilkudziesięciu mieszkańcach miasteczka Stars Hollow. Każdy z nich jest na swój sposób niezwykły, a dodatkowo wszystkich mieszkańców łączy „hollowoodzka” przyjaźń. Fakt, że w prawdziwym życiu jest to raczej niemożliwe, aby w jednym miejscu znalazło się tyle wspaniałych osób, na dodatek przyjaźniących się ze sobą, zero przestępczości i piękne krajobrazy, dodatkowo sprawia, że bardziej chcemy śledzić losy mieszkańców Stars Hollow.

Kilka razy zaczynałam oglądać ten serial i za każdym razem kończyłam na drugim-trzecim ocinku. Pod koniec listopada jednak coś pokusiło mnie, aby obejrzeć kilka kolejnych odcinków i tak wpadłam po uszy. Uwielbiam ten serial, jego bohaterów i zwyky „niezwykły” styl życia ukazany na ekranie.


Smak zemsty (2018)

Peppermint

Film opowiada o zemście Riley North na kartelu narkotykowym, kóry brutalnie zamordował jej rodzinę oraz organach sprawiedliwości, które mimo wielu dowodów, nie ukarały sprawców tej okrutnej zbrodni.

Riley wiedzie ubogie, ale stabilne życie, wspólnie z mężem wychowuje córkę, Carly. Kiedy w wyniku nieporozumienia, jej bliscy zostają zamordowani, a sprawcy zbrodni nie zostają ukarani, kobieta postanawia wymierzyć sprawiedliwośc na własną rękę. Opuszcza Stany Zjednoczone i przez lata przygotowuje plan zemsty, aż w końcu w piątą rocznicę tragedii, powraca do miejsca, w którym wszystko się zaczęło.

Film nie jest niczym nowym, bo takich historii było już mnóstwo, ale jest to rodzaj kina, które zawsze z przyjemnością i zaciekawieniem się ogląda. Warto poświęcić dwie godziny, zwłaszcza jeśli macie ochotę na kino akcji.


Nie otwieraj oczu (2018)

Bird box

Malorie jest w ósmym miesiącu ciąży, kiedy tajemnicza „siła” dziesiątkuje ludzką populację. Jedno jest pewne, OTWIERASZ OCZY-GINIESZ. W obliczy nieznanego niebezpieczeństwa, Malorie próbuje uratowac siebie i dziecko.

W 2017 roku mieliśmy już thriller, opowiadający o tajemniczym monstrum, które przyciągał dźwięk. Więc ktokolwiek wydał jakikolwiek dźwięk, ginął. W przypadku tego filmu, ktokolwiek spojrzy nieznanemu monstrum w „oczy”-ginie.

Bardzo ciekawy pomysł na film i znakomita realizacja. Film jest oczywisty, a jednak jest w nim wiele nieoczywistych zwrotów akcji. Polecam tak naprawdę każdemu, bo jest to coś, czego jeszcze nie było.

 

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.