Film,  Porady,  Zakupy

Netflix – najlepsze seriale. Czy warto?

Netflix to serwis internetowy oferujący oglądanie filmów i seriali za stałą opłatą. Znajdziemy tam nie tylko oryginalne produkcje Netflixa, ale również wiele innych pozycji, o czym wspomnę  za chwilkę.

Platforma oferuje nam 3 rodzaje konta: Basic (7,99 euro za miesiąc), Premium (10,99 euro za miesiąc) i Biznes (13,99 euro za miesiąc).

Basic: Jedna osoba może korzystać z serwisu w tym samym czasie. Jakość filmów standardowa. Możliwość pobrania video na 1 telefon lub tablet.

Premium: Dwie osoby mogą korzystać z serwisu w tym samym czasie. Jakość filmów HD. Możliwość pobrania video na 2 telefony/tablety.

Biznes: Cztery osoby mogą korzystać z serwisu w tym samym czasie. Jakość filmów HD lub Ultra HD. Możliwość pobrania video na 4 urządzenia.

Netflix oferuje zazwyczaj kilka opcji napisów do filmów i seriali. Standardowo w języku angielskim, w języku kraju w którym się aktualnie znajdujemy oraz czasami sąsiednich krajów. Są też różne wersje językowe audio.

Codziennie dodawane są nowe odcinki seriali, rzadziej nowe filmy, co jest oczywiście normalne.

Jeśli chodzi o przyjemność oglądanie, Netflixa nie możemy porównać do żadnej innej strony internetowej oferującej streaming video. Jakość filmów jest niesamowita, wszystko funkcjonuje świetnie, zero reklam, autoodtwarzanie odcinków, regularne dodawanie nowych  i wiele wiele innych zalet.

Moim zdaniem naprawdę warto przeznaczyć na to swoje pieniądze, jeśli tak jak ja kochacie kino i nie lubicie reklam i wolno działających stron internetowych. Na pewno nigdy więcej nie będziecie musieli czekać aż video się naładuje 🙂

Jeśli uważacie, że opłaty za korzystanie z serwisu są zbyt duże, zawsze możecie założyć konto z przyjaciółką, kuzynem, kimkolwiek, wyjdzie to wtedy o wiele taniej.

 

Na koniec chciałabym wam przedstawić moje ulubione Show wyprodukowane przez Netflix.

  1. Grace i Frankie

Historia o dwóch kobietach, które łączy jedynie to, że ich mężowie są współpracownikami i przyjaciółmi. Elegancka bizneswoman i szalona hipiska same stają się jednak najlepszymi przyjaciółkami, kiedy okazuje się, że ich mężów łącz o wiele więcej niż przyjaźń 😀

 

2. Santa Clarita Diet

Życie przeciętnej pary agentów nieruchomości ulega zmianie, gdy żona niespodziewanie przemienia się w zombie. Bardzo zabawna i przyjemna komedia familijna.

 

3. Orange is the New Black

Piper Chapman, prowadząca spokojne życie u boku narzeczonego, zostaje skazana na 15 miesięcy więzienia za przestępstwo sprzed dekady. Serial jest zarazem zabawny, momentami smutny i wstrząsający.

 

4. Atypowy

Sam to wchodzący w dorosłość 18-latek ze spektrum autystycznym. Pewnego dnia decyduje się na wyjście spod matczynej kontroli oraz znalezienie dziewczyny.

 

5. One day at a Time

Samotna matka kubańskiego pochodzenia wychowuje dwójkę nastoletnich dzieci z „pomocą” staroświeckiej mamy.

Bardzo przyjemny i zabawny serial komediowy.

 

 

 

Jeśli chcecie osobny wpis o filmach, serialach, które są warte uwagi na pewno wkrótce coś się pojawi. Wszelkie sugestie mile widziane.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.