Kwas hialuronowy czyli drogocenny składnik kremów nawilżających i anti-age

Jeśli zastanawiasz się, jakie właściwości ma kwas hialuronowy, to warto zdobyć informacje na ten temat i włączyć go do codziennego stosowania na skórę, ciało i włosy. Dlaczego jest on tak ważny dla skóry i co sprawia, że doskonale ją nawilża?

Kwas hialuronowy i jego właściwości

Kwas hialuronowy to substancja higroskopijna, czyli taka która przyciąga cząsteczki wody i chłonie ją w dużym stopniu. Dzięki temu skóra jest nie tylko nawilżona głęboko w środku, ale także w naskórki. Jak dokładnie działa ten kwas? Jego główne zadanie to nawilżanie skóry, a także zapobieganie nadmiernej utracie wody z powierzchni skóry. Poza tym wspomaga on warstwy hydrolipidową skóry, która stanowi swoistą barierę ochronną. Znane są także jego właściwości regeneracyjne i łagodzące. Jeśli używa się tego kwasu przez dłuższy czas, skóra jest wyraźnie bardziej elastyczna, napięta i wygładzona. Dodatkowy, pozytywny efekt jego działania to redukowanie drobnych zmarszczek i działanie przeciw starzeniowe. Co jest bardzo ważne, hialuronian zwiększa wchłanianie innych składników aktywnych w kosmetykach i sprawia, że znikają one głęboko w skórę. Jak można łatwo zauważyć, ma on szerokie właściwości w kosmetyce jest dobry dla osób w każdym wieku. Mogą go stosować zarówno młode osoby, jak i kobiety ze skórą dojrzałą.

Co jeszcze należy wiedzieć o tej substancji?

Czy wiesz jak stosować kwas hialuronowy? Jeśli chodzi o ten rodzaj kwasu, to nie wymaga on specjalnego stosowania, ani nie ma regularnych ograniczeń dotyczących pory dnia czy ilości. Może być używany zarówno rano, jak i wieczorem. Spotykamy go w kremach, balsamach, w serum, a także w szamponach. Nie wchodzi on w reakcję z innymi substancjami aktywnymi, takimi jak na przykład witamina C czy niacynamidy, dlatego nie trzeba się tym martwić. Producenci kremów do twarzy często wykorzystują ten fakt i oferują kremy z tym kwasem i innymi substancjami, jak na przykład witaminy. Dzięki temu działanie takich kremów jest wzmocnione, bo zawierają kilka aktywnych substancji. Jeśli na przykład używasz podkładu, nawilżasz twarz codziennie rano, a jednocześnie dbasz o ochronę przed słońcem, warto sięgnąć po kosmetyki 3 w 1. Doskonały przykład to serum we fluidzie, z kwasem hialuronowym i filtrami spf50. Jeden kosmetyk pozwoli kompleksowo zadbać o skórę twarzy codziennie rano.

Jakie są popularne kosmetyki z kwasem hialuronowym?

Najbardziej znane kosmetyki z tym składnikiem to oczywiście kremy. Mogą zawierać aż trzy różne postacie tego kwasu, dzięki czemu są jeszcze bardziej skuteczne. Postać drobnocząsteczkowa wnika głęboko w skórę, a postać wysoko cząsteczkowa tworzy ochronny film na skórze. Niektórzy producenci kremów do twarzy, stosują wszystkie trzy rodzaje kwasu w jednym kremie. Inny znany kosmetyk to serum nawilżające lub przeciwzmarszczkowe. Hialuronian ma mocne właściwości nawilżające, a przy tym działanie anti-age. Potrafi on wypełniać drobne zmarszczki i wyraźnie napina skórę. Może być stosowany już po 25 roku życia, a nawet wcześniej. Jest dobrze tolerowany przez skórę i nawilża ją od pierwszych chwil. Długotrwałe stosowanie kwasu hialuronowego naprawdę poprawia wygląd twarzy i sprawa, że wygląda ona młodziej i na bardziej napiętą.