Jak sprawnie i dokładnie wyczyścić szczotki do włosów?

jak wyczyścić szczotki do włosów

Każdy z nas korzysta z różnych szczotek do włosów, które wymagają regularnego czyszczenia. Na szczęście istnieje kilka łatwych sposobów na to, aby zadbać o czystą szczotkę. Dzięki temu mamy pewność, że akcesorium doskonale spełnia swoje zadania i odznacza się odpowiednią higieną. Sprawdźmy, jak wyczyścić szczotki do włosów i co jest ważne podczas tych czynności. O czym warto pamiętać? Jak zadbać o szczotkę do włosów?

Szczotka do włosów

Jest to gadżet, który służy nam kilkukrotnie w ciągu dnia. Proces doboru szczotki trzeba dokładnie przemyśleć, tak aby spełniała nasze oczekiwania. Spore znaczenie ma tutaj rodzaj włosów, częstotliwość użytkowania i rodzaj włosia szczotki. Kobiety z pewnością przykładają sporą wagę do pielęgnacji włosów, jednocześnie zapominając o precyzyjnym czyszczenie grzebieni i szczotek. Nie należy jednak tego pomijać, gdyż ma to wpływ na kondycję szczotki i naszych włosów.

Jak często czyścić szczotkę do włosów?

Mycie szczotki do włosów nie jest trudnym zadaniem. Zazwyczaj wystarczy kilka minut, aby zadbać o ten produkt. Pamiętajmy o tym, że szczotki do włosów muszą być myte raz lub dwa razy w ciągu tygodnia. Sam proces czyszczenia trwa do 10 minut i nie wymaga specjalnych umiejętności. Przydać nam się może grzebień, wykałaczka, pęseta, pianka do golenia i letnia woda.

Plastikowa szczotka do włosów

Jak wyczyścić szczotki do włosów z plastiku? Takie produkty bardzo często goszczą w damskich kosmetyczkach. Aby o nie zadbać, trzeba pozbyć się zalegających włosów. Warto to zrobić wtedy, gdy szczotka jest mokra. Zanieczyszczenia usuniemy z użyciem pęsety lub patyczka do uszu. Następnie czyścimy produkt w specjalnym roztworze z pomocą szczoteczki do zębów. Niezbędne są tutaj szklanka ciepłej wody i odrobina sody oczyszczonej lub szamponu do włosów. Można także zanurzyć szczotkę w pojemniku z wodą i mydłem. Na końcu należy dokładnie opłukać szczotkę pod bieżącą wodą.

Szczotka z naturalnego włosia

Ostatnio niezwykle popularne są szczotki z naturalnego włosia. Jak je wyczyścić? Pielęgnację rozpoczynamy od usunięcia włosów, przykładowo za pomocą gęstego grzebienia. Następnie tworzymy mieszankę czyszczącą, obejmującą szampon z wodą. Spłukujemy szczotkę i pozostawiamy do wyschnięcia. Nie zapominajmy także o drewnianej rączce, na którą nanieść można kilka kropel z olejku, a potem należy precyzyjnie ją przetrzeć.

Szczotka z włosiem z dzika

Włosie z dzika wyczyścić można z powodzeniem za pomocą wspomnianych wyżej metod. Nieco innym sposobem jest także zastosowanie pianki do golenia. Jest to delikatny preparat, który odznacza się wieloma składnikami powierzchniowo czynnymi. Pozwala usuwać kurz i inne zabrudzenia na szczotce z włosiem z dzika.

Jak widać, proces czyszczenia szczotek do włosów nie jest skomplikowany i powinien być wykonywany regularnie. Zadbana szczotka jest równoznaczna także z pięknymi włosami, które są wizytówką każdej kobiety. W każdym domu znajdziemy przydatne akcesoria, które pozwolą nam sprawnie wyczyścić niezawodne szczotki do włosów.