Jak przetrwać rozstanie – kilka sprawdzonych metod na ciężki czas

jak przetrwać rozstanie

Miłość, uczucie motyli w brzuchu, planowanie wielu wspólnych chwil w przyszłości czy poczucie bezpieczeństwa, to z całą pewnością jedne z najpiękniejszych zalet związku. Niestety zdarza się, że ważne dla nas relację z różnych względów dobiegają końca. Jak przetrwać rozstanie, by na nowo stanąć na nogi? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy!

Jak przetrwać rozstanie? Znajdź pomoc w rodzinie

Z całą pewnością po rozstaniu doskonałym wyjściem będzie powrót do rodzinnego domu, ukochanych rodziców czy babci. To pozwoli nam na poczucie, że jesteśmy kochani, w pełni akceptowani, i zawsze możemy liczyć na naszych najbliższych. Co więcej, nie będziemy samotni, a co za tym idzie, mniej czasu pozostanie nam na zamartwianie, płacz i żal, który wiąże się z utratą ważnej w naszym dotychczasowym życiu osoby.

Spędzanie czasu z przyjaciółmi, czyli jak przetrwać rozstanie w najmniej bolesny sposób

Jak przetrwać rozstanie? Z całą pewnością to moment, w którym będziemy mogli poznać tajną pomoc prawdziwej przyjaźni. Oddana, najlepsza przyjaciółka czy przyjaciel najpewniej „stanie na rzęsach”, by poprawić nam humor i ogólny nastrój. Idealnym rozwiązaniem na przetrwanie ciężkiego czasu w naszym życiu będzie także spędzanie wolnego czasu poza pracą z całą paczką przyjaciół. Takie rozwiązanie pozwoli na oderwanie się od własnych problemów, jak również dużą dozę uśmiechu i nowych przygód.

Jak przetrwać rozstanie? Nowa hobby to strzał w dziesiątkę

Jak przetrwać rozstanie? Warto znaleźć dla siebie nowe hobby, które pochłonie nas bez pamięci. Co ważne, bez znaczenia pozostaje, co wybierzemy. Może być to:

 • Haftowanie,
 • Modelarstwo,
 • Nowa dyscyplina sportowa,
 • Zapisanie się na kurs,
 • Malarstwo

i wiele innych. Dla każdego z nas będzie to inna czynność. Ważne, by przy jej pomocy udało nam się zapomnieć o swoim byłym partnerze, poświęcając wolny czas, wieczory na zajęciach, które będą nas w pełni angażować, jak również przynosząc satysfakcję. To jedna z najbardziej skutecznych metod, która pozwala na szybkie poczucie ulgi.

Pozbycie się przedmiotów wywołujących wspomnienia

Jak przetrwać rozstanie? Z całą pewnością warto pozbyć się z własnego domu, mieszkania wszystkich rzeczy, które wiążą się ze związkiem, który właśnie się zakończył. W związku z tym należy schować głęboko w szafie:

 • wspólne zdjęcia,
 • pamiątki ze wspólnych wakacji,
 • podarunki od byłego ukochanego,

i wiele innych przedmiotów, które na samą myśl wywołują w nas silne wspomnienia. Należy więc zmienić organizację swojej codzienności. Jeśli wszystko pozostanie w nienaruszonym stanie, wciąż będziemy odczuwać pustkę i brak drugiego partnera. Należy więc rozpocząć nowe życie, zaczynając od przeorganizowania, posprzątania własnej, prywatnej przestrzeni.

Nawiązywanie nowych znajomości remedium na rozstanie

Chcąc pozbyć się poczucia smutku, warto nawiązywać nowe relacje, będąc otwartym na poznanie nowych ludzi. Wychodząc w miejsca publiczne, możemy spotkać nową, bratnią duszę, szybciej, niż nam się wydaje. Musimy jednak dać szansę swojemu szczęściu, a nie zamykając się w domu w żalu i rozpaczy po utracie dotychczasowej miłości.

Wyjazd w nowe miejsce

Jak przetrwać rozstanie? Idealnym pomysłem będzie wyjazd w nowe miejsce, np. takie, które zawsze chcieliśmy odwiedzić, ale nigdy nie mieliśmy na to czasu. Już wyjazd na weekend, zmiana otoczenia i klimatu, zwiedzanie nowych miejsc, pozwoli nam oderwać się, bądź przynajmniej zmniejszyć ból związany z rozstaniem. Co jednak ważne, nie powinniśmy jechać w miejsca, gdzie byliśmy ze swoim byłym partnerem.

Zerwanie ze wszystkim, co łączyło nas z byłym partnerem

By szybko, skutecznie i jak najmniej boleśnie przejść przez całe rozstanie, warto zerwać ze wszystkich, co związane jest z naszym byłym partnerem. Jeśli łączyła nas wspólna:

 • praca,
 • znajomi,
 • ten sam klub sportowy

wszystkie te miejsca warto wyeliminować ze swojego życia, chcąc rozpocząć nowy rozdział, bez wspomnień i jakichkolwiek zależności od partnera, z którym nie chcemy już wiązać przyszłości.