Jak malować brwi kredką? Praktyczne porady

Obecnie panuje moda na gęste i naturalne brwi. Do uzyskania takiego efektu będą Ci potrzebne profesjonalne kosmetyki, dzięki którym szybko okiełznasz swoje brwi i nadasz im odpowiednią objętość. Jednym z najbardziej rozpowszechnionych sposobów stylizacji brwi jest malowanie ich kredką do brwi. Jest to produkt, który zapewnia trwały i precyzyjny makijaż. Jak malować brwi kredką? Podpowiadamy!

Dlaczego warto używać kredki do brwi?

Cienkie i zbyt mocno wyskubane brwi powoli odchodzą w zapomnienie. Zamiast nich styliści proponują gęste i starannie wymodelowane brwi, które doskonale podkreślą rysy twarzy i pięknie dopełniają codzienny makijaż. Jednak uzyskanie pożądanej objętości może być trudne. Szczególnie jeśli Twoje brwi z natury nie są bardzo gęste. W takim wypadku doskonale sprawdzi się dobra kredka do brwi o dopasowanym kolorze. Dzięki niej możesz precyzyjnie dorysować włoski w miejscach, gdzie ich brakuje.

Kredki do brwi mają bardzo cienką końcówkę, a niektóre modele są wyposażone w specjalną spiralkę do wyczesywania brwi. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które lubią mieć wszystkie kosmetyki i akcesoria do malowania zawsze pod ręką. Kredkę do brwi należy aplikować przy dobrym oświetleniu. Jeśli chcesz ułatwić sobie pracę, użyj lustra powiększającego do makijażu. Z jego pomocą równo wypełnisz brwi i stworzysz efektowny makijaż.

Jak malować brwi krok po kroku?

Stylizacja brwi wymaga dużego skupienia i precyzji. Zanim wykonasz makijaż na ważne wyjście, najpierw poćwicz malowanie brwi kredką, aby nauczyć się robić to poprawnie. Jeśli chcesz, żeby produkt idealnie pokrył włoski, musisz je najpierw oczyścić z resztek kremu i innych stosowanych przez Ciebie kosmetyków. Bezpośrednio przed stylizacją brwi trzeba też dobrze wysuszyć i rozczesać włoski. Jak używać kredki do brwi? Najpierw musisz wyznaczyć kształt brwi. W tym celu zaznacz sobie łuki i kontur w taki sposób, aby brwi były symetryczne. Następnie wypełnij braki kredką do brwi poprzez wykonanie krótkich, pionowych ruchów. Gdy już uzyskasz pożądany efekt, użyj bezbarwnego żelu do brwi, aby podkreślić i utrwalić ich kształt.

Jak wybrać kredkę do brwi?

Wybór kredki do brwi powinien być uzależniony od kondycji włosków. Jeśli brwi są mocno przerzedzone, przyda Ci się kredka z dużą ilością pigmentu, która daje mocne efekty i jest bardzo trwała. Panie z gęstymi brwiami mogą używać produktów, które nie mają mocnego krycia, delikatnie wypełniają brwi i nadają im wizualnej lekkości. Przed zakupem kredki do brwi warto też sprawdzić, czy nie rozmazuje się na skórze. Dodatkowo to ważne, aby zaopatrzyć się w temperówkę i szczoteczkę. Niekiedy szczoteczki są sprzedawane w zestawie z kredką. Jest to komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu szybko i wygodnie pomalujesz swoje brwi w każdych warunkach.

Kolor kredki do brwi powinien być jak najbardziej naturalny. Wybrany odcień musi pasować do koloru oczu i typu karnacji. Dobrej jakości produkty długo utrzymują się na brwiach i świetnie maskują wszelkie ubytki. Dzięki kredce do brwi każda kobieta może wykonać elegancką stylizację, która wspaniale podkreśli atuty jej urody i będzie idealnym uzupełnieniem codziennego makijażu.