Film,  Nowości

Filmy na Niedzielne Popołudnie cz. 2

Przychodzę dzisiaj z kolejnym wpisem z serii „Filmy na niedzielne popołudnie”, czyli takie, które możecie obejrzeć z całą rodziną. Wspólnie będziecie mogli się pośmiać, a czasem nawet uronić kilka łez.

„Filmy na niedzielne popołudnie” to trzeci najpopularniejszy artykuł na moim blogu, więc mam nadzieję, że druga część również wam się spodoba i okaże się przydatna.

1. Mój Przyjaciel Hachiko

Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach. Profesor Wilson (Richard Gere) pewnego dnia wracając z pracy znajduje na stacji małego pieska. Początkowo mężczyzna planuje znaleźć mu nowy dom, ale bardzo szybki między bohaterem, a pieskiem rodzi się głęboka więź. Hachiko (psi bohater) codziennie odprowadza swego pana o tej samej godzinie na dworzec, a następnie przychodzi po niego, kiedy ten wraca z pracy. Pewnego dnia mężczyzna jednak nie wraca…

Przepiękna historia opowiadająca o przyjaźni człowieka i psa. Hachiko istniał naprawdę i do dzisiaj w miejscu, w którym miała miejsca prawdziwa historia stoi jego pomnik. Niezwykły pies i bardzo głęboka więź z głównym bohaterem sprawiają, że nie można nie uronić łez podczas oglądania tej produkcji. Gorąco polecam!

 

2. Obdarowani

Frank po śmierci niezwykle utalentowanej siostry samotnie wychowuje swoją równie uzdolnioną siostrzenicę. Mężczyzna chce, aby dziewczynka wiodła normalne życie i uczęszczała do normalnej szkoły, jak inni jej rówieśnicy, ale babcia Mary ma dla wnuczki inne plany. Evelyn chce, aby dziewczynka wykorzystała swój dar i skupiła się na nauce. Wkrótce po śmierci matki dziewczynki, Evelyn i Frank rozpoczynają walkę o prawa rodzicielskie.

Nie jest to typowa komedia, ale piękna historia o skomplikowanych relacjach rodzinnych. Kiedy umiera siostra Franka, ten przejmuje opiekę nad jej córką, Mary. Robi wszystko, co w jego mocy, aby dziewczynka zaznała normalnego dzieciństwa, którego nie doświadczyła jego siostra. Matka Franka, Evelyn, która teraz chce przejąć opiekę nad Mary, była dla mężczyzny i jego siostry niezwykle surowa i chciała, aby matka Mary wykorzystała swój dar jak najlepiej. W końcu po latach dochodzi do konfrontacji mężczyzny z matką i prawdziwej walki o to, kto ma rację i kto powinien zająć się wychowaniem małej Mary.

 

 

3. Rodzina od zaraz

Młode małżeństwo, które wcześniej nie planowało powiększenia rodziny, pod wpływem chwili decyduje się na adopcję trójki dzieci. Nie czują powagi sytuacji aż do chwili, kiedy z dnia na dzień stają się rodzicami 3 zbuntowanych nastolatków. Jak poradzą sobie z nowym wyzwaniem?

Prześmieszna komedia, ale też piękna historia, którą na pewno warto obejrzeć w gronie rodziny! Świetna pozycja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zapewni wam dużą dawkę humoru, ale też pozwoli na chwilę wzruszeń. Serdecznie polecam. Idealny film na niedzielne popołudnie z bliskimi!

 

4. O psie, który wrócił do domu

Lucas znajduje w budynku, który lada moment ma zostać zburzony małego pieska, którego postanawia przygarnąć.  Między chłopakiem, a suczką rodzi się prawdziwa przyjaźń. Niestety w wyniku pewnych komplikacji Lucas musi chwilowo rozstać się z Bellą (psia bohaterka) i oddaje ją pod opiekę daleko mieszkających znajomych. Ta, nie mogąc znieść rozłąki, wyrusza w drogę powrotną do domu.

Jestem wielką fanką filmów o przyjaźni między psem, a człowiekiem, więc oglądam niemal wszystkie produkcje tego typu, ale tę widziałam już kilka razy i za każdym razem tak samo mnie wzrusza. Zabawna, piękna historia opowiadająca o miłości i przywiązaniu psa do człowieka. Włączając ten film przygotujcie sobie chusteczki!

 

5. Klasa Pana Tourette’a

Brad Cohen od dziecka marzy o zostaniu nauczycielem. Wszystko komplikuje się, kiedy w bardzo młodym wieku zostaje u niego zdiagnozowany zespół Tourette’a. Mimo przeciwności losu Brad nie poddaje się i postanawia  udowodnić wszystkim, że choroba nie musi definiować człowieka i stać na przeszkodzie w realizacji marzeń.

Historia nauczyciela oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Jest to produkcja, którą warto zobaczyć i pokazać swoim dzieciom. Niezwykle motywujący i pouczający film, który udowadnia, że to my sami decydujemy o naszym losie, a nie to, co nas spotyka.

 

 

6. Surferka z charakterem

Historia opata na faktach. Trzynastoletnia surferka, Bethany, w wyniku ataku rekina traci rękę, co komplikuje jej karierę.

Kolejna motywująca i piękna historia, która pokazuje, iż mimo przeciwności losu nie warto się poddawać i zawsze trzeba walczyć o swoje i spełniać marzenia. Młoda Bethany mimo utraty ręki nie rezygnuje ze swojej pasji i kontynuuje swoją karierę.

 

 

7. Super Tata

Sonny i Kevin to najlepsi przyjaciele. Ten drugi niedawno wziął ślub i przebywa obecnie w podróży służbowej. U progu byłego mieszkania mężczyzn nagle zjawia się mały chłopiec, twierdząc, iż Kevin jest jego tatą. Sonny musi zająć się chłopcem do powrotu przyjaciela. Wykorzystuje sytuację, aby udowodnić swojej dziewczynie, że potrafi być odpowiedzialny. Nie spodziewał się jednak, że zaprzyjaźni się z chłopcem i połączy ich tak głęboka więź.

Bardzo wzruszająca historia, a jednocześnie przezabawna komedia! Oglądałam ten film już kilkanaście razy, a i tak za każdym razem bawi i wzrusza mnie tak samo.

 

 

Polecam przeczytać również:

Filmy na Niedzielne Popołudnie cz. 1

12 filmów, które każda kobieta musi zobaczyć!

Zapraszam również na moje SOCIAL MEDIA:

INSTAGRAM

FACEBOOK

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.