Film

Filmowe i Serialowe Perełki Luty 2019

Jak co miesiąc przychodzę do was z nowymi odkryciami filmowymi i serialowymi. Przygotujcie się na prawdziwe perełki 🙂

Dla tych, którzy są tutaj po razy pierwszy zaznaczę, że przedstawione poniżej produkcje nie powstały w lutym 2019 roku, a zostały przeze mnie wtedy odkryte. Czasami zdarza się, że rzeczywiście wymieniony przeze mnie konkretny serial czy film powstał w danym miesiącu, ale głównie chodzi tutaj o nowo odkryte przeze mnie perełki 🙂

 

SERIALE


Lucyfer (2016-)

Lucifer

Znudzony i niezadowolony ze swojego dotychczasowego życia Lucyfer (Władca Piekła/Diabeł) postanawia porzucić swoją „pracę” i udać się na Ziemię. Wakacje zmieniają się w dłuższy pobyt, kiedy Lucyfer poznaje detektyw Chloe Decker  i  wspólnie zaczynają rozwiązywać zagadki kryminalne i  łapać groźnych przestępców.

To mój absolutny ulubieniec tego miesiąca. Ogromna dawka humoru i mega ciekawy scenariusz. Z odcinka na odcinek bardziej wciągający. Nie da się nudzić 🙂


Russian Doll (2019-)

Kobieta zostaje uwięziona w pętli czasowej. Codziennie przeżywa na nowo swoje urodziny, a następnie umiera.


Sex Education (2019-)

Serial opowiada o życiu grupy nastolatków, ich rozterkach miłosnych i problemach związanych z dojrzewaniem. Fabuła skupia się na tematyce seksualności, ale poza tym znajdziecie tutaj dużą dawkę humoru. Z początku podchodziłam do tej pozycji sceptycznie, ale z każdym kolejnym odcinkiem bardziej podobało mi się, to co widziałam na ekranie.

Nie jest to na pewno nic ambitnego, ale myślę, że dla relaksu, poprawy humoru, na leniwe popołudnie sprawdzi się całkiem fajnie.


American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona (2016-)

American Crime Story

Historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Opowiada losy futbolisty, O.J. Simpsona, który zostaje oskarżony o podwójne  morderstwo.


Homeland (2011-2019)

Po ośmiu latach niewoli w Iraku sierżant korpusu piechoty morskiej powraca do Stanów Zjednoczonych uważany przez wszystkich za bohatera. Agentka CIA podejrzewa, że mężczyzna może współpracować z drugą stroną i planować zamach terrorystyczny.


Ostre przedmioty (2018-)

Sharp Objects

Dziennikarka borykająca się z trudną przeszłością, wraca w rodzinne strony, aby napisać artykuł o morderstwie dwóch dziewczynek, jakie miało tam miejsce.


The Affair (2014-)

Serial opowiada o skomplikowanym romansie, który doprowadził do wielkiej tragedii i rozpadu dwóch małżeństw.

 

 

FILMY


Piknik z niedźwiedziami (2015)

A walk in the woods

Emerytowany autor książek podróżniczych wiedzie spokojne życie u boku żony. Znudzony swoją codziennością postanawia przypomnieć sobie czasy, kiedy żył pełnią życia i jego głównym zajęciem było podróżowanie. Deyduje się na wyprawę przez Apallachy i zabiera ze sobą przyjaciela z młodości. Szybko okazuje się, że taka wędrówka to ogromne wyzwanie.


Zwyczajna przysługa (2018)

A simple favour

Stephanie jest bardzo sympatyczną, naiwną i przewidywalną kobietą, która samotnie wychowuje synka. Jej życie zmienia się, kiedy nieoczekiwanie zaprzyjaźnia się z piękną i przebojową Emily. Ta jednak niedługo później znika bez słowa. Stephanie postanawia przeprowadzić własne śledztwo i odnaleźć przyjaciółkę.


Jak romantycznie! (2019)

Isn’t it Romantic

Zakompleksiona architekt Natalie stara się jak może, aby w końcu ktoś ją zauważył i docenił. Przez niepewność siebie, brak wiary we własne możliwości i znalezienie drugiej połówki, nie cierpi wszystkiego co ckliwe i romantyczne. Pewnego dnia budzi się w rzeczywistości w której sama jest główną bohaterką komedii romantycznej.


Kiss and Cry (2017)

Młoda łyżwiarka figurowa właśnie przygotowuje się do olimpiady, kiedy dowiaduje się, że został u niej zdiagnozowany rzadki przypadek złośliwego guza.

 

 

Jeden komentarz

  • Marcelina

    Z serialami jestem w miarę na bieżąco, ale z filmami to mocno kuleje! Ostatnio coś na dobry nie mogę trafić i kończy się to na oglądaniu Przyjaciół po raz enty 😀 dziękuję za rozpiskę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.