Farby do włosów bez amoniaku – co warto o nich wiedzieć?

Amoniak to substancja czynna stosowana w wielu tradycyjnych farbach do włosów. To dzięki niej koloryzacja jest skuteczna i trwała, a kolor lśniący i wyrazisty. Jednak amoniak w kosmetykach ma też pewne wady. Ten składnik charakteryzuje się wyjątkowo intensywnym zapachem, przesusza włosy i może uczulać. Bezpieczną alternatywą dla farb z amoniakiem są farby do włosów bez amoniaku. Dzisiaj dowiesz się, dlaczego jeszcze warto je stosować!

Farby bez amoniaku — dla kogo?

Wiele kobiet nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez możliwości zafarbowania włosów na ulubiony kolor. Jednak obecny w farbach amoniak może negatywnie oddziaływać na kondycję włosów, skórę głowy i samopoczucie. Dlatego farby bez amoniaku będą optymalnym wyborem dla osób, które mają skórę wrażliwą i skłonną do podrażnień oraz dla osób, które mają słabe i zniszczone włosy. Po ten produkt mogą też bezpiecznie sięgać kobiety w ciąży lub osoby, którym nadmiernie wypadają włosy. Farby bez amoniaku są bezpieczne dla zdrowia i nie mają drażniącego zapachu. Jednak warto pamiętać, że wykazują też odrobinę słabsze działanie, co oznacza, że koloryzację trzeba będzie powtarzać zdecydowanie częściej, niż w przypadku farb które, zawierają amoniak. W zależności od preparatu, farby bez amoniaku mogą utrzymywać się na włosach nawet do ok. 28 myć.

Farby bez amoniaku — rodzaje

Farby bez amoniaku to produkt szczególnie polecany do włosów słabych, łamliwych i przesuszonych. Z tego względu można nim bezpiecznie pokrywać siwe włosy. Obecnie w dobrych drogeriach znajdziesz dwa rodzaje farb bez amoniaku. Są to:

  • farby trwałe, których działanie jest bardzo zbliżone do działania tradycyjnych farb fryzjerskich,
  • produkty półtrwałe, które wyróżniają się delikatniejszym działaniem i szybciej się wypłukują.

Skuteczność produktu bez amoniaku zwykle jest uzależniona od producenta i zastosowanej formuły. Farby trwałe bez amoniaku to świetny sposób na pokrycie siwych włosów, ponieważ ten preparat również rozchyla łuskę włosa, aby pigmenty mogły wniknąć do środka, tyle że robi to wolniej. Natomiast produkty półtrwałe są bardziej delikatne, dlatego nie są polecane osobom, które chcą uzyskać bardzo mocny kolor lub mają spory procent siwizny.

Jak prawidłowo stosować farby bez amoniaku?

Brak amoniaku w farbie do włosów to korzystne rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie. Jest to świetna opcja dla osób, które często eksperymentują ze swoim wyglądem, a jednocześnie chcą, aby ich włosy zawsze nienagannie się prezentowały. Jak stosować farby do włosów bez amoniaku? Jeśli pierwszy raz zamierzasz wykonać koloryzację przy użyciu tego rodzaju produktu, to zamów zestaw, który zawiera farbę, oksydant i szampon. Przed aplikacją produktu musisz wymieszać farbę z oksydantem. Po zabiegu i spłukaniu farby należy delikatnie umyć włosy szamponem. Jest to szybki i skuteczny sposób na uzyskanie wymarzonego koloru.

Farby bez amoniaku to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych farb fryzjerskich. Koloryzacja z ich użyciem jest bardziej komfortowa i bezpieczna dla włosów. Na rynku znajdziesz bogatą ofertę farb bez amoniaku w wielu ciekawych wersjach kolorystycznych. W efekcie bez problemu wybierzesz odcień, który idealnie podkreśli atuty Twojej urody.