Lifestyle,  Motywacja,  Porady,  Uroda

5 wstydliwych kobiecych wpadek i jak ich uniknąć

Dzisiejszy post skierowany jest głównie do PAŃ. Chciałabym wam opowiedzieć o typowych kobiecych wpadkach, których DA SIĘ UNIKNĄĆ, jeśli zastosujemy kilka trików, które zaraz wam tutaj przedstawię. Jeśli kiedykolwiek przydarzyła Ci się którakolwiek z poniższych sytuacji – zostań ze mną i przeczytaj ten wpis 🙂

  • Okres dopadł Cię niespodziewanie w miejscu publicznym, a nie byłaś na to przygotowana
  • Nadmiernie się pocisz, a założyłaś/chcesz założyć koszulę/bluzkę, która to bardzo uwidacznia
  • Doświadczyłaś jakiejś wysypki po depilacji lub goleniu, a wybierasz się na basen, plażę
  • Borykasz się z wrastającymi włosami w okolicach bikini lub na nogach
  • Po wyjściu z domu wyskoczyło Ci oczko w rajstopach

UWAGA: Jeśli komuś powyższe przykłady wydają się obrzydliwe lub niesmaczne, najlepiej jeśli przejdziecie do innego wpisu. (Osobiście nie widzę co mogłoby być tutaj dziwne czy obrzydliwe, ale wiem, że każdy jest inny i komuś może to się właśnie takie wydać)

 

Okres dopadł Cię niespodziewanie w miejscu publicznym, a nie byłaś na to przygotowana

Jeśli chodzi o przewidywanie okresu, to niestety u wielu kobiet miesiączki są bardzo nieregularne, a zwłaszcza w młodym wieku więc nie ma szans, aby przewidzieć, kiedy dokładnie dopadnie nas ten dzień. Jednak jest sposób, aby przewidzieć mniej więcej, kiedy to nastąpi – polega on na obserwowaniu naszego ciała. W całym szale obowiązków każdego dnia nie zawsze pamiętamy o tym, aby gdzieś zanotować, lub usiąść na momencik i przemyśleć jak moje ciało zachowywało się danego dnia. Moja propozycja to aplikacja do szacowania, kiedy wystąpi u nas kolejna miesiączka oraz notowania specyficznych zachowań naszego ciała. Osobiście korzystam z aplikacji „Mój kalendarzyk„, ale może to być jakakolwiek inna, która dysponuje funkcją notowania zachowań naszego organizmu. W moim telefonie mam  ustawione przypomnienie czasami co 1, a czasami co 2 dni, aby zanotować, jakie specyficzne odczucia towarzyszyły mi danego dnia w związku z moim ciałem. Może być to, np. ból kręgosłupa, kłucie w dole brzucha, wrażliwość piersi, upławy, cokolwiek. Pierwszy miesiąc może być trudny do opisania, ale z każdym następnym poznacie swoje ciało coraz bardziej. Zauważycie między innymi jak wasze ciało zachowuje się w zależności od fazy cyklu menstruacyjnego, w której się znajdujecie. Na tej podstawie będziecie w stanie oszacować kiedy dostaniecie okres z dokładnością do +/-3 dni. Wtedy natomiast odpowiednio się zabezpieczajcie, np. używajcie wkładek higienicznych, bądź noście przy sobie „zestaw awaryjny” w postaci podpaski lub tamponu.

Nadmiernie się pocisz, a założyłaś/chcesz założyć koszulę/bluzkę, która to bardzo uwidacznia

Jeśli borykasz się z nadmierną potliwością, a spodobała Ci się jakaś bluzka/koszula, której kolor bądź struktura bardzo uwydatnią plamy i ślady potu to mam dla Ciebie rozwiązanie. Wystarczy zakupić specjalne wkładki antypotowe pod pachy, które przykleja się na ubranie w odpowiednim miejscu i one pochłaniają całą wilgoć. Można je znaleźć chociażby w Rossmannie. Jeśli jednak nie możecie ich znaleźć, nie chcecie wydawać pieniędzy lub po prostu potrzebujecie czegoś na już, to możecie wykonać je same w domu. Wystarczy plaster opatrunkowy, wacik kosmetyczny (duży, w kształcie prostokąta) lub jakiś inny cienki materiał jednorazowego użytku. Umieśćcie wacik na ubraniu i przymocujcie go za pomocą plastra z obu stron. Gotowe 🙂 Możecie śmiało nosić, co chcecie.

 

Doświadczyłaś jakiejś wysypki po depilacji lub goleniu

Często zdarza się tak, że po depilacji lub goleniu na skórze pojawia się wysypka. Może mieć to różne przyczyny, np. ponowne użycie jednorazowej maszynki do golenia, bez wcześniejszego odkażenia, podrażnienie skóry po depilacji, wystawienie skóry na słońce zaraz do goleniu lub depilacji itd. Przede wszystkim zacznijcie od odkażenia miejsca pokrytego wysypką jakimkolwiek środkiem o działaniu antyseptycznym, a następnie potraktujcie skórę zimnym okładem. Mogą to być kostki lodu owinięte ręcznikiem papierowym. Złagodzimy w ten sposób stan zapalny, jeśli taki wystapił oraz zredukujemy widoczność plamek/krostek na ciele.

 

Borykasz się z wrastającymi włosami w okolicach bikini lub na nogach

Założę się, że większość z was już o tym wie, ale dla tych które nie wiedzą – najlepszym sposobem na wrastające włoski jest regularne pilingowanie skóry. Taki problem potrafi naprawdę dokuczyć, a zwłaszcza jeśli pojawia się świąd. Jednak taki peeling mozecie zrobić w każdym momencie i da wam natychmiastowe uczucie ulgi. Żadne środki, a zwłaszcza kremy nie pomogą wam bardziej niż regularne złuszczanie naskórka. Jest to konieczne, ponieważ źle nakierowany włos bez problemu wrośnie w martwy naskórek, który znajduje się na naszej skórze. Więc jeśli chcecie raz na zawsze pozbyć się problemu wrastających włosów – róbcie peelingi. 

Nie musi to być żaden sklepowy produkt. Peeling możecie wykonać same w domu z cukru, kawy, zmielonych płatkow owsianych i czegokolwiek, co jest bezpieczne dla skóry i ma konsystencję piasku.

Ja najczęściej korzystam z kawy. Mieszam łyżkę kawy z łyżką miodu i taką papką masuję konkretne miejsce przez 2-3 minuty. Poza peelingiem nawilżamy sobie skórę, dzięki niezwykłym właściwościom miodu. Polecam wam wypróbowanie tego w domu 🙂

Po wyjściu z domu wyskoczyło Ci oczko w rajstopach

W zależności od tego jaki kolor rajstop nosicie – takiego koloru lakieru potrzebujecie. Moja rada jest prosta, choć może wyda wam się dziwna. Jeśli po wyjściu z domu zauważycie, że „poszło wam oczko„, weźcie lakier w kolorze rajstop i delikatnie posmarujcie uszkodzoną część materiału oraz skórę. Oczywiście nie sprawdzi się to w przypadku wielkich rozdarć, ale myślę, że takie zdarzają się stosunkowo rzadko. Ja noszę dwa typy rajstop – czarne lub w kolorze nude. Dlatego w mojej torebce zawsze noszę te dwa kolory lakierów. Szczerze – wiele razy uratowało mnie to z opresji. 

 


Wszystkie porady, które wymieniłam wam powyżej sprawdzają się świetnie zarówno u mnie, jak i u moich koleżanek, więc zachęcam was gorąco do wypróbowania, jeśli borykacie się z którymkolwiek z wyżej wymienionych problemów.

Dziękuję wam za przeczytanie wpisu! Dajcie znać w komentarzu jakie wpadki wam najczęściej się przydarzają, a może dodam kolejną część. Buziaki i do następnego : )

 

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.