Film,  Motywacja,  Porady

12 filmów, które każda kobieta MUSI ZOBACZYĆ

Dzisiejszy post skierowany jest szczególnie dla Pań. Dzisiaj podam wam 12 pozycji filmowych, które każda z kobiet koniecznie musi zobaczyć. Wszystkie historie łączy jedno – opowiadają o silnych i niezależnych kobietach, które bez względu na przeciwności losu, otoczenie i to, co je spotkało, stawiły czoła wszystkim i wszystkiemu i osiągnęły sukces. Zapraszam was serdecznie do zapoznania się z każdą z poniższych produkcji, bo naprawdę warto 🙂


Erin Brokovich

(Możesz osiągnąć wszystko – jeśli tylko w to uwierzysz)

Erin jest matką samotnie wychowującą trójkę dzieci. To bystra, wybuchowa kobieta, z ostrym językiem, która ma dość ekstrawagancki styl bycia. Po rozstaniu z mężem desperacko szuka pracy. Szczęśliwym trafem udaje jej się znaleźć zatrudnienie w kancelarii prawniczej u Eda Masry. Pewnego dnia odkrywa, że potężny koncern doprowadził do zanieczyszczenia wody w niedalekim miasteczku, przez co ludzie zapadają na rozmaite choroby. Z pomocą Eda walczy o sprawiedliwość dla poszkodowanych rodzin i wygrywa największe odszkodowanie w historii amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości – 333 miliony dolarów. 


Ukryte działania

(Uwierz w siebie, nawet jeśli nikt inny nie widzi w Tobie żadnego potencjału)

Historia trzech kobiet afroamerykańskiego pochodzenia, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku pracowały dla NASA. Pokonując wszelkie przeciwności losu, jak uprzedzenia innych ludzi, rasizm, brak wsparcia ze strony rodziny i bliskich, wykorzystywanie przez swoich „białych” współpracowników i gorsze warunki pracy, pomagają wysłać w kosmos pierwszego Amerykanina – Johna Glenna.


Joy

(Bądź wytrwała – nic nie przychodzi łatwo)

Samotna matka z Long Island stara się zapewnić godziwy byt swojemu dziecku. Pewnego dnia wpada na rewolucyjny pomysł i konstruuje pierwszego w historii mopa do mycia podłogi. Sam pomysł jednak nie wystarczył i kobieta musiała przejść długą i ciężką drogę, aby osiągnąć zamierzony cel i rozsławić swój pomysł na cały świat. Mimo wielu przeciwności losu, braku wiary ze strony bliskich, braku środków finansowych, kobieta nie poddaje się i w efekcie staje na czele gigantycznego imperium wartego miliony dolarów.


Bez granic

(Bądź dobrą osobą i takimi ludźmi się otaczaj)

Sarah Jordan wiedzie luksusowe życie u boku bogatego londyńczyka Henry’ego Bauforda. Pewnego dnia podczas jednej z imprez charytatywnych jest świadkiem skandalicznego wystąpienia Nicka Kallahana, członka organizacji „Lekarze bez granic”, który zarzuca wszystkim obecnym gościom, że poprzez urządzanie tego typu imprez tylko marnują pieniądze, które mogłyby pomóc wielu potrzebującym. Zainspirowana pasją i odwagą lekarza, rzuca całe swoje dotychczasowe życie i wyrusza do Etiopii pomagać potrzebującym.  Podczas jednej z takich wypraw spotyka się ponownie z Nickiem, którego przemowa zmieniła jej życie i tak rozpoczyna się kilkunastoletni romans.


Jedz, módl się, kochaj

(Nie odkładaj swoich marzeń na później, dokonując bezpiecznych wyborów)

Elizabeth ma wspaniałą pracę, piękny dom, świetnych przyjaciół i kochającego męża. Można powiedzieć, że wiedzie idealne życie. Pewnego dnia dochodzi jednak do niej, że nie jest szczęśliwa i zabrnęła w ślepą uliczkę, z której nie ma odwrotu. Zbiera się na odwagę, wyznaje mężowi swoje uczucia, bierze rozwód, rzuca pracę i wyrusza w kilkumiesięczną podróż do miejsc, o których zawsze marzyła – Włochy, Indie, Indonezja.


G. I. Jane

(Nie pozwól nikomu mówić, że nie jesteś w stanie czegoś zrobić)

Młoda kobieta pracuje w centrali wywiadowczej amerykańskiej marynarki wojennej. Pewnego dnia w senacie rozpoczyna się kampania dotyczące służby kobiet w armii. Kobieta zostaje wysłana do standardowej służby w terenie wraz z setkami innych mężczyzn. Ma za zadanie udowodnić, że kobiety nie są tylko zbędnym balastem, ale mogą znieść tyle samo, co mężczyźni, a nawet więcej.


Brooklyn

(Nie bój się wybrać SIEBIE)

Ellis Lacey żyje w Irlandii w latach 50. XX wieku. Pracuje w lokalnej piekarni i mieszka z mamą i siostrą. Nie widzi dla siebie żadnych perspektyw w miejscu, w którym się obecnie znajduje więc decyduje się wyjechać do Nowego Yorku. Z pomocą lokalnego pastora udaje jej się zrealizować ten plan, ale nie jest jej łatwo. Brak wsparcia rodziny, tęsknota za domem, przyjaciółmi i wyrzuty sumienia z powodu zostawienia mamy i siostry samych w Irlandii dręczą główną bohaterkę przez cały czas. Sprawa pogarsza się i Ellis staje przed trudną decyzją, kiedy jej siostra nagle umiera. Powrót do Irlandii i zaopiekowania się schorowaną mamą czy pozostanie w Ameryce i realizowanie swoich marzeń. Podjęcie decyzji dodatkowo utrudnia miłość do Tony’ego, który właśnie oświadczył się Ellis i zaczęli planować wspólną przyszłość.

 


Za wszelką cenę

(Nigdy nie jest za późno na realizację swoich marzeń)

30-letnia Maggie Fitzgerald chcąca trenować boks zjawia się na siłowni Franka Dunn’a. Kobieta jest bardzo uparta i zdeterminowana, aby odnieść sukces. Frank, który początkowo był sceptycznie nastawiony do Maggie, z powodu jej wieku i płci, z czasem przekonuje się do kobiety i pomaga jej trenować, aby w końcu doprowadzić ją do finałów światowych zawodów w boksie.

 


Surferka z charakterem

(Nigdy się nie poddawaj)

Odnosząca sukcesy nastoletnia surferka, Bethany Hamilton pewnego dnia w wyniku nieszczęśliwego wypadku traci rękę. Mimo przeciwności losu startuje w wymarzonych zawodach i kontynuuje karierę. Historia oparta na faktach.


Wyrok skazujący

(Nie trać wiary tylko dlatego, że inni już ją stracili)

Betty Ann Waters to bezrobotna kobieta, samotnie wychowująca dzieci. Pewnego dnia jej brat zostaje oskarżony o morderstwo i skazany na dożywocie. Przekonana o jego niewinności kobieta rozpoczyna studia prawnicze i znajduje pracę, aby móc je opłacić i przez kilkanaście lat robi wszystko by wyciągnąć brata z więzienia.


Wielki mike: The blind side

(Słuchaj swojego serca)

Bezdomny, czarnoskóry nastolatek o specyficznym usposobieniu i wyglądzie zostaje przygarnięty do domu przez zamożną rodzinę.  Leigh Ann wraz z mężem mimo braku akceptacji i zrozumienia ze strony znajomych z wyższych sfer decydują się adoptować chłopaka i pomagają mu spełnić swoje marzenia w efekcie czego Mike zostaje światową gwiazdą amerykańskiego futbolu. Historia oparta na faktach.


Tina

   (Nie pozwól nikomu umniejszać Twojej wartości)

Prawdziwa historia znanej amerykańskiej piosenkarki Tiny Turner. Pochodząca z biednej rodziny Tina, wychodzi za mąż za początkującego piosenkarza Ike’a i dołącza do jego zespołu. Mężczyzna jest agresywny i znęca się psychicznie i fizycznie nad dziewczyną. Mimo wielu problemów małżeńskich ich hity lądują na szczytach list przebojów. Sytuacja w małżeństwie pogarsza się, kiedy zainteresowanie Ike’iem spada, natomiast Tiną rośnie. Mężczyzna nie radzi sobie z tym, że jego żona może odnieść wielki sukces i gotuje jej w domu prawdziwe  piekło.

 

Napiszcie w komentarzu czy widziałyście któryś z tych filmów i co o nich myślicie 🙂

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.